Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube
Anita zastąpi Irenę Szewińską?

Tuż przed świętami bożegonarodzenia Rada Miasta zwołała uroczystą sesję, na której wręczono Anicie Włodarczyk tytuł Honorowego Mieszkańca Gminy Rawicz.

 

O przyznaniu tego historycznego, bo pierwszego w historii miasta tytułu, pisaliśmy już w listopadzie. Teraz udało się oficjalnie wręczyć Anicie Włodarczyk potwierdzający to certyfikat.

 

- Jestem dumny, że w Rawiczu wychowała się [...] Królowa Lekkiej Atletyki, która w moim przekonaniu zastąpi Irenę Szewińską - rozpoczął przemowę Grzegorz Kubik, po czym salę napełniły brawa. Burmistrz zachwalał dokonania młociarki oraz jej wkład w promocję gminy. - W każdym wywiadzie z Anitą pojawia się słowo: "Rawicz". Słowo, które dla wszystkich obecnych tutaj jest bardzo drogie - mówił Kubik. 

 

Sama Włodarczyk nie kryła emocji. - Jestem bardzo wzruszona, że ten historyczny tytuł trafił właśnie do mnie - mówiła. Podziękowała również miastu za piękne chwile po powrocie z Rio - na lotnisku Chopina w Warszawie, ale też przywitanie jej w samym Rawiczu. Młociarka wspominała początki swojej kariery w rodzinnym mieście i pierwsze sukcesy.

 

Podkreślała również wkład w jej karierę innego olimpijczyka z Rawicza – Roberta Maćkowiaka. - Jego obecność na stadionie była dla wszystkich dodatkowym motorem napędowym. - stwierdziła. Z tego powodu w uroczystości wzięli udział dwaj przedstawiciele "młodego pokolenia" rawickiego sportu - pływak Michał Chudy oraz piłkarz Jagielonii Białystok Karol Świderski. - Liczę, że moje osiągnięcia będą motywacją również dla innych rawickich sportowców niezależnie od dyscypliny - powiedziała Anita Włodarczyk.

 

Obecny rok jest niezwykle udany dla polskiej młociarki Anity Włodarczyk. Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła złoty medal, ustanawiając w trzeciej próbie rekord świata - 82,29 m. Kolejną zawodniczkę, Chinkę Zhang Wenxiu wyprzedziła o 5 metrów i 54 centymetry. W październiku okazało się, że w związku z dyskwalifikacją przyłapanej na dopingu mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem Tatiany Łysenko, złoty medal z 2012 roku zostanie również przekazany Anicie Włodarczyk.

 

(LA)

27 grudnia 2016

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl