Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube
Burmistrz znalazł inwestora? Lider branży mięsnej rozważa budowę fabryki

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, burmistrz Grzegorz Kubik zaprezentował radnym oraz mieszkańcom inwestora, który jest zainteresowany budową fabryki w Rawiczu.

 

Firma Animex jest największym producentem z branży mięsnej w Polsce. Sama nazwa "Animex" z pewnością niewiele mówi, ale jeśli przytoczyć jej flagowe marki: Morliny, Krakus, czy Berlinki to trudno znaleźć osobę, która nigdy nie miała z nią styczności.

 

Firma "Animex" jest zainteresowana budową nowoczesnej fabryki na terenie gminy Rawicz. Według zapewnień przedstawicieli firmy, ma to być jeden z najnowocześniejszych zakładów mięsnych w Europie. - Planowany przez nas zakład, ma wykorzystywać najnowocześniejsze technologie. Jego układ ma być oparty o technologie, które proponują firmy wiodące w tej branży - mówi Dariusz Wodnik, dyrektor techniczny firmy.

 

Obiekt zajmie łączną powierzchnię 40ha, z czego 25% ma stanowić zabudowania - poza halami produkcyjnymi także budynki administracyjne oraz bio-oczyszczalnie. W zakładzie docelowo ma znaleźć zatrudnienie nawet 3.000 osób. Obiekt ma być wyposażony w dwie równoległe linie produkcyjne, których budowa przebiegać będzie etapowo. Grupa 1.500 osób mogłaby rozpocząć pracę jeszcze w trakcie budowy drugiej linii produkcyjnej. Zakład miałby powstać w strefie inwestycynej "Sierakowo Północ I", przy DK 36 i ulicy Poznańskiej (patrz mapki).

 

Pytania przedstawicielom zadawali radni oraz mieszkańcy. Pośród nich, padło zapytanie o wpływ tak dużej fabryki na środowisko. Przedstawiciele podkreślali, że zakład ma dobre położenie- poza terenem zabudowanym, dlatego nie będzie uciążliwy dla mieszkańców. - Wyładunek odbywa się również w specjalnej śluzie, która następnie jest oczyszczana. Dlatego potencjalny zapach temu towarzyszący odbywa się bez szkody dla środowiska - tłumaczył Dariusz Wodnik.

 

Animex podkreśla, że inwestycja znajduje się na bardzo wczesnym etapie planowania, ale nieoficjalnie największe szanse ma wybór właśnie lokalizacji rawickiej - Na dzień dzisiejszy najbliżej potencjalnego wyboru znajduje się Rawicz, ale powtarzam, że jest to jedna z alternatywnych lokalizacji - stwierdził Pawelczak.

 

 

Część druga artykułu:  kliknij ►

 

 

 

16 grudnia 2016

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl