30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

W dniu wczorajszym, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu, odbył się pokaz sztuk cyrkowych. Właściciele zachęcali do uczestnictwa w show, które reklamowali między innymi pokazami zwierząt.

 

Temat występów zwierząt z cyrku wywołuje w polskim społeczeństwie sporo kontrowersji. Zwolennicy zakazu utrzymują, że zwierzęta żyją w fatalnych warunkach, są brutalnie tresowane i zmuszane do niewolniczej pracy. Ich oponenci bronią właścicieli i argumentują, że zwierzęta mają zapewnione komfortowe warunki, stałą opiekę weterynaryjną i żywność z najwyższej półki.

 

Na terenie stadionu im. Floriana Kapały w Rawiczu rozstawiono namiot cyrku Vegas. Z ulotek reklamowych wiemy, ze na scenie pojawić się miały, m. in. koniki walijskie i białe lwy.

 

O cyrku Vegas zrobiło się głośno w lipcu 2016 roku, gdy wolontariusze z fundacji Viva w asyście policjantów i zoologów weszli na teren cyrku i sprawdzali, w jakich warunkach przechowywane są występujące tam zwierzęta. Twierdzili, że mają dowody na to, że niedźwiedź brunatny, będący jedną z głównych cyrkowych atrakcji, jest źle traktowany. Choć pracownicy cyrku odpierali zarzuty, to służby postanowiły odebrać zwierzę i przetransportować je do zoo. Dyrekcja cyrku zdementowała wszystkie zarzuty, a całe zajście uznała za "bezprawne".

 

W związku z całą sprawą zapytaliśmy burmistrza Grzegorza Kubika, czy planowane jest podjęcie uchwały lub zarządzenia, które zabroniłoby cyrkom ze zwierzętami występów na terenach należących do gminy.

 

– Przyznam, że w dość odległym czasie byłem ostatni raz w cyrku, dlatego trudno mi wyrazić jednoznaczne stanowisko – poinformował burmistrz.

 

Czy Rawicz pójdzie śladem, między innymi: Słupska, Warszawy, Wrocławia i Częstochowy, które zakazały występów cyrków na swoich terenach? 

 

– Myślę, że temat warto poddać pod dyskusję radnych i wspólnie podjąć decyzję. Do tej pory uchwał w tej sprawie jeszcze nie było – odpowiada Grzegorz Kubik.

 

(LA)

14 kwietnia 2017

Cyrk ze zwierzętami. Brutalne traktowanie czy komfortowe warunki?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube