Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube
Ile kosztują urządzenia plenerowe na plantach?

Znamy już kwoty, za jakie zostaną wykonane urządzenia plenerowe: fitnes, muzyczne oraz zjeżdżalni na rawickich plantach.

 

Projektowane urządzenia zgrupowano tematycznie w ciągu kilku stacji. Pierwsza zostanie wyposażona w podciągacz, drabinkę, orbitrek i wioślarza. Stacja nr 2 to wypychacz, motyl, narciarz i twister. Kolejna to urządzenia takie jak stepper, biegacz, rowerek i jeździec. Czwarta stacja wyposażona będzie w wahadło, twister, narciarza i małe koła. Ostatnia, piąta stacja, jest największa, a w jej skład wchodzą prasa nożna, podciągacz, motyl, pajacyk, twister, wioślarz, orbitrek, biegacz, jeździec i wypychacz. Przetarg na dostawę i montaż wygrała firma "SPIRAEA" Renata Przybylska z Leszna. Koszt wyceniono na 178.879,81 złotych.

 

Prócz fitness rewolucji pojawią się urządzenia muzyczne zlokalizowane w zachodniej części plant przy ul. Lipowej. Rozmieszczone zostaną w półkolistym placu, pomiędzy ławkami na istniejącej nawierzchni. Będą tam m.in. dzwonkowe drzewo, deszczowe koło czy poczwórne dzwonki.

 

Najmłodsi mieszkańcy mogą liczyć na ogromną atrakcję w postaci zjeżdżalni z popularnej Fiszgórki. Zjeżdżalnia w formie tunelu rurowego wraz z siatką wspinaczkową zlokalizowana zostanie na południowym zboczu Fiszgórki, znajdującej się w południowo-wschodnim narożniku plant. - Zjeżdżalnia zaprojektowana w kształcie rury z odpowiedniego tworzywa dostosowana jest do krzywizny górki, w kolorze zielonym, obrośnięta bluszczem, tak, aby wtopiła się w zbocze wzniesienia. Ze względu na specyfikę, kształt i sposób korzystania przez dzieci zjeżdżalnia będzie zaprojektowana z materiałów atestowanych, zgodnie z obowiązującymi normami – tłumaczy Paweł Szybaj, zastępca burmistrza. Zarówno urządzenia muzyczne, jak i zjeżdżalnie dostarczy i zamontuje firma Educarium Sp. z o.o. z Bydgoszczy, która jako jedyna złożyła swoją ofertę w przetargu. Firma wyceniła usługę na 207.791,27 złotych.

 

Inwestycje mają powstać do 21 kwietnia 2017 roku.

 

(LA)

29 grudnia 2016

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl