Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube
Nowe oblicze rawickiego basenu?

Już od połowy 2016 roku trwają rozmowy pomiędzy burmistrzem Grzegorzem Kubikiem a dyrektorem Ośrodka Sportu i Rekreacji, Maciejem Szymkowiakiem w sprawie zmian na rawickim basenie. Głównym problemem są warunki w części szatniowej. Żeby jednak jakiekolwiek zmiany w strukturze budynku mogły zajść, OSiR musi opracować koncepcję rozbudowy.

 

Rezultatem rozmów pomiędzy dyrektorem OSiR-u a burmistrzem Rawicza są konsultacje z firmami, które podjęłyby się opracowania zmian na basenie. – Prowadzimy rozmowy, aby przed przystąpieniem do opracowania koncepcji uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących możliwości zagospodarowania istniejącego obiektu. Wiemy już, że taka inwestycja wiąże się z kompletną przebudową obecnej infrastruktury. Myślimy o zwiększeniu kubatury krytej pływalni o nowe szatnie wraz z zapleczem, nieckę do nauki pływania oraz urządzenia rekreacyjne i sauny – mówi Maciej Szymkowiak.

 

Władze gminy rozważają także budowę otwartego basenu. Konsultacje z firmami dadzą też odpowiedź, czy możliwa jest dobudowa otwartego basenu zewnętrznego, który mógłby powstać w pobliżu obecnego basenu.    

- Dziś jest to temat jeszcze odległy, dlatego że nie mamy ani koncepcji, ani projektu, natomiast jesteśmy w takim momencie, że możemy powiedzieć o zapoczątkowaniu tematu. Będzie nad nim pracował OSiR – zapowiada burmistrz.

 

Ewentualna inwestycja jest zależna od środków, jakie gmina poniesie na rewitalizację plant i rynku. Jeśli na obie inwestycje uda się pozyskać fundusze europejskie, sytuacja finansowa gminy pozwoli na to, by przebudowa obecnego basenu i ewentualna budowa zewnętrznej niecki ruszyły za 3 lub 4 lata. – Przebudowa rynku powinna zakończyć się w 2019 roku i wtedy, po rozliczeniu środków, będzie można zastanowić się nad włączeniem w kolejne budżety inwestycji basenowych, chyba że dochody gminy pozwolą na wcześniejsze rozpoczęcie tych inwestycji – tłumaczy burmistrz.

 

(LA)

01 lutego 2017

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl