30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

Silny Region zaprezentował swoich kandydatów do rady gminy i powiatu. Ich kandydatem na burmistrza będzie starający się o reelekcję Grzegorz Kubik.

 

Nietypowo, od recytacji inwokacji z „Pana Tadeusza”, rozpoczął konwencję wyborczą przewodniczący Rady Miasta Marek Przybylski. Chciał tym samym nawiązać do faktu, że w okolicy Rawicza pisanie epopei narodowej rozpoczął Adam Mickiewicz, gdzie podkreślał otwartość i piękno otaczającego go świata.

 

Chciał nam przekazać (Adam Mickiewicz; przyp. red.) to, co tutaj widział: gospodarność, pracowitość, otwartość, gościnność. W swojej działalności właśnie tymi wartościami się kierujemy – tłumaczył Przybylski.

 

W następnej części konwencji głos zabrał wiceburmistrz Paweł Szybaj, który oficjalnie ogłosił, że kandydatem na burmistrza z ramienia Silnego Regionu w kolejnych wyborach samorządowych będzie obecny włodarz Grzegorz Kubik.

 

Obecny burmistrz przedstawił główne założenia programu wyborczego ugrupowania na najbliższą kadencję. Swoje propozycje podzielił na 7 zadań określonych nazwami: Przebudowa Centrum Rawicza, Nowy Poligon, Kolejne Miejsca Pracy, Aktywny Senior, Dla Młodych, Rozwój Wiejski oraz Budowa Dróg.

 

Burmistrz odniósł się również do kwestii budowy odkrytego basenu w Rawiczu. W jego ocenie pomysł jest zbyt kosztowny. Rewitalizacji i unowocześnieniu powinien zostać poddany obiekt rawickiego poligonu. Według wizji włodarza w okolicy zbiornika miałaby powstać kręgielnia, nowe trasy dla spacerowiczów oraz ścianka wspinaczkowa. Wstępne szacunki wskazują, że przebudowa kompleksu może pochłonąć od 3 do 4 milionów złotych.

 

To program uczciwy, realny i oszczędny. Jest on odpowiedzią na potrzeby i marzenia mieszkańców – uważa burmistrz Grzegorz Kubik.

 

Przedstawiono również kandydatów do rady gminy i powiatu. Zaskoczeniem jest wystawienie z „jedynki” do powiatu obecnej radnej gminy – Grażyny Kośmider. Pozostałe listy na rajców miejskich otwierają Grzegorz Kubik, Marek Przybylski i Paweł Szybaj.

 

„Silni” mają też nową nazwę „Bezpartyjni Silni Region”, która ma podkreślać apolityczność członków. Podczas konwencji zaprezentowano również nowe logo – wizerunek niedźwiedzia umieszczony w kole o zielono–żółtej kolorystyce.

 

(LA)

19 września 2018

Bezpartyjni Silny Region stają do walki

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube