30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

Funkcjonariusz z Rewiru Dzielnicowych w Rawiczu z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, udowodnił, że jest policjantem zawsze i wszędzie. Mł. asp. Karol Wieczorek w sobotę wieczorem odebrał telefon od swojego kolegi strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jutrosinie. Nie spodziewał się, że jest to telefon o pomoc.

 

Kolega przekazał mu, że potrzebuje wsparcia, gdyż udziela pomocy kobiecie, która z nie wiadomo jakiej przyczyny nagle osunęła się na ziemię. Kobieta wraz z mężem wracała z nabożeństwa w sobotę.

 

Według relacji świadków, kobieta szła z mężem pod rękę i nagle osunęła się na ziemię. Mąż zdołał ją podtrzymać i uchronić przed gwałtownym upadkiem. Widząc to ekspedienta z pobliskiego sklepu natychmiast zadzwoniła po znajomego strażaka z OSP Jutrosin oraz pogotowie. Strażak pojawił się błyskawicznie i podjął czynności resuscytacji krążeniowo–oddechowej.

 

Od razu polecił też dzwonić po mł. asp. Karola Wieczorka, który mieszka w tej samej miejscowości. Pan Karol bez chwili wahania wybiegł z domu. Przez telefon przekazano mu tylko informację, że kobieta jest nieprzytomna, nie oddycha i nie ma tętna.

 

Mł. asp. Karol Wieczorek poza tym, że jest policjantem jest dyplomowanym pielęgniarzem i dodatkowo pracuje w jutrosińskiej przychodni lekarskiej, jako pielęgniarz rodzinny. Po otrzymanym telefonie wiedział, co ma robić. Wybiegając z domu zabrał klucze od przychodni i zanim udał się udzielać pomocy to wbiegł do przychodni po defibrylator.

 

Koledzy z miejscowej OSP wyjechali mu naprzeciw, żeby nie tracić czasu. Jak tylko funkcjonariusz znalazł się na miejscu sprawdził ponownie funkcje życiowe kobiety. Nie było oznak życia. Zdecydował, że konieczne będzie użycie defibrylatora.

 

Na szczęście po wstrząsie prądem serce zaczęło pracować. Kobietę z przywróconymi czynnościami życiowymi, lecz nadal nieprzytomną zabrano do Szpitala w Krotoszynie.

 

Mł. asp. Karol Wieczorek o zdarzeniu opowiada z wielkimi emocjami, nie czuje się bohaterem, mówi, że zrobił to trzeba było zrobić i podkreśla też dużą rolę kolegów z OSP w Jutrosinie. Przekazał też informację, że kobieta w szpitalu odzyskała świadomość i że częściowo można z nią nawiązać kontakt.

 

(LA)

 

źródło/foto: KPP Rawicz

 

 

Przeczytaj też:

 

08 sierpnia 2018

Defibrylator uratował życie kobiety. Przyniósł go dzielnicowy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube