30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

W ręce rawickich funkcjonariuszy wpadło czterech mężczyzn. Sprawcy grasowali po mieście od ponad miesiąca, włamywali się i okradali różne pomieszczenia, zabierając wszystko co dało się spieniężyć.

 

Na terenie Rawicza od ponad miesiąca, miejscowi policjanci odnotowali kilka zdarzeń kryminalnych. Sprawcy pokonując różne zabezpieczenia włamywali się do pomieszczeń, kradnąc między innymi elektronarzędzia, starocie a nawet... pieczywo.

 

Rawiccy kryminalni prowadząc szeroko zakrojone działania operacyjno-dochodzeniowe wpadli na trop czterech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 21 lat. Szybko potwierdziło się, że to właśnie oni stoją za kradzieżami i włamaniami, które miały miejsce na terenie miasta od października bieżącego roku.

 

W toku prowadzonego postępowania kryminalni udowodnili trzem zatrzymanym 17, 19 i 21-latkowi, że to oni w połowie października okradli samochód służący do sprzedaży pieczywa. Stamtąd ukradli wyroby cukiernicze, pieczywo oraz kasę fiskalną, wyrządzając straty w wysokości 1.600 złotych.

 

Na włamanie które miało miejsce między 8-13 listopada sprawcy wybrali się w pełnym składzie. Tam po uprzednim wyrwaniu kraty zabezpieczającej oraz wyłamaniu okna w barakowozie, skradli elektronarzędzia oraz sprzęt monitorujący wraz z kamerami. Właściciel firmy został narażony na straty ponad 7 tysięcy złotych.

 

Kilka dni później, dwóch z nich włamało się do kolejnego pomieszczenia skąd również skradli elektronarzędzia za ponad 3 tysiące złotych. Niemal w tym samym czasie okradli niezabezpieczony dom z zabytkowego zegara oraz innych tak zwanych staroci. Straty wycenione zostały na 700 złotych.

 

Złodzieje wszystkie skradzione przedmioty starali się szybko spieniężyć sprzedając je przypadkowym osobom lub oddając do antykwariatu. Część skradzionego mienia została odzyskana już przez policjantów.

 

Zatrzymani mieszkańcy Rawicza usłyszeli zarzuty. Mężczyźni mimo młodego wieku, mieli już konflikt z prawem. Za popełnione przez siebie przestępstwa grozi każdemu z nich do 10 lat więzienia.

 

(LA)

 

foto/źródło: KPP Rawicz

Rawicz informacje wydarzenia news
26 listopada 2018

Kradli nawet pieczywo. Są w rękach policji

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube