30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

Istnieje uzasadniona obawa, że piesi chcący przedostać się z Masłowa do Rawicza będą przechodzili torowiskiem. Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał burmistrz Grzegorz Kubik.

 

Dziś zamknięto przejazd kolejowy pomiędzy Rawiczem i Masłowem. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i korzystać z wyznaczonych przez wykonawcę objazdów. Szczególnie niebezpieczna sytuacja dotyczy jednak przejścia zorganizowanego dla pieszych.

 

– Niestety, pomimo wsparcia gminy Rawicz, wykonawcy nie udało się uzyskać zgody Zarządu Ogródków Działkowych oraz właścicieli drogi wewnętrznej, którymi w pierwszej wersji planowano przeprowadzić ruch pieszych w kierunku miasta i dworca – przekazało nam Centrum Informacyjne Burmistrza.

 

Dlatego piesi, ale też kobiety z wózkami i rowerzyści będą mogli przedostać się do Rawicza ul. Działkową i Bocianią. Następnie "wrócą" drogą wzdłuż torów kolejowych i dopiero tam skorzystają ze strzeżonego przejścia w okolicy przejazdu kolejowego. W sumie pokonanie trasy od marketu DINO do Rawicza wynosi ponad kilometr dodatkowej drogi.

 

przejazd masłowo rawicz

 

Wydaje się logicznym, że część mieszkańców będzie chciała skrócić drogę poprzez przejście torami w niestrzeżonym miejscu. Wobec powyższego burmistrz wydał komunikat.

 

– W związku z brakiem zapewnienia dogodnego przejścia dla pieszych przez wykonawcę - firmę ASTALDI – burmistrz gminy Rawicz zaznacza, że nie będzie ponosił odpowiedzialności za niedozwolone przejścia pieszych, którzy będą próbowali skracać sobie drogę przez tory w innym miejscu niż wyznaczone – informuje CIB.

 

Obecne przejście będzie funkcjonowało do momentu uzyskania przez Astaldi zgody PKP na przejście w pobliżu dworca. O terminie zamknięcia obecnego przejścia wykonawca powinien powiadomić co najmniej na 7 dni przed zamknięciem.

 

Według naszych obserwacji, w chwili obecnej piesi korzystają z przejścia prowadzącego przy przejeździe kolejowym. Nie wiadomo jednak, na jak długo sytuacja pozwoli na takie rozwiązanie.

 

(LA) 

06 marca 2018

Piesi pójdą torowiskiem. Burmistrz wydaje komunikat

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube