30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

Wciąż pojawiające się informacje o zagrożonej inwestycji modernizacji linii kolejowej Rawicz - Leszno sprawiły, że postanowiliśmy rozwiać wątpliwości mieszkańców i sprawdzić, co dzieje się na torach łączących Wielkopolskę z Dolnym Śląskiem.

 

Za modernizację linii kolejowej z Leszna do granicy województwa wielkopolskiego odpowiedzialne jest włoskie konsorcjum Astaldi. Już na początku tego roku – inwestor, czyli spółka PKP PLK informował o: „opóźnieniu w wykonywanych pracach przy obiektach inżynieryjnych, spowodowane niezapewnieniem przez wykonawcę odpowiedniej ilości podwykonawców”. Wtedy opóźnienie miało wynosić miesiąc wobec zakładanego harmonogramu prac.

 

Okazuje się, że to może być dopiero początek. Jak poinformowali redaktorzy fanpage'u „Linia kolejowa E59: Poznań Główny – Leszno”, opóźnienie stale się wydłuża.

 

Astaldi. Tutaj mamy totalny brak postępów. Podwykonawcy dostali ostatnie wypłaty w styczniu co powoduje, że obecnie praktycznie nikt tam nie pracuje, a opóźnienie sięga już ponad 4 miesięcy – podano nie powołując się na żadne oficjalne źródła.

 

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy się do wykonawcy, czyli Astaldi.

 

Nie, prace nie zostały wstrzymane – dementuje Mateusz Witczyński, rzecznik włoskiego konsorcjum i opowiada o powodach opóźnień. – Obecnie rynek budowlany jest w bardzo trudnej sytuacji zarówno jeśli chodzi o generalnych wykonawców, którzy nie mają możliwości zakupu materiałów budowlanych w odpowiednich ilościach i ich dostawami na czas. Do dziś również inwestor nie dysponuje wszystkimi działkami, co nie pozwala nam na wykonanie przebudów kolizji i rozpoczęcie właściwych prac.

 

Zwróciliśmy się do rzecznika również z zapytaniem o płatności. Według krążących w opinii publicznej plotek, Astaldi zalega z wynagrodzeniami wobec podwykonawców, co ma być powodem zejścia z terenu budowy pracowników.

 

Podwykonawcy często mają problemy kadrowe, w związku z czym nie dotrzymują umów, co wiąże się z karami finansowymi, które następnie próbują podważyć – twierdzi Mateusz Witczyński. – Nie mam wiedzy na temat systemowych problemów z płatnościami. Na niektórych kontraktach ze względu na trwające procedury związane z przekazywaniem wynagrodzenia ze strony zamawiających może dochodzić do wydłużenia procedury rozliczeniowej również po stronie wykonawcy.

 

Nie ma też odpowiedzi o ile może wydłużyć się realizacja inwestycji.

 

Ze względu na liniowość projektu i prace nad odzyskaniem czasu po stronie wykonawcy i inwestora, nie można na tym etapie określić o ile finalnie wydłuży się realizacja – mówi rzecznik Astaldi.

 

Niewiele więcej dodaje przedstawiciel spółki PKP PLK.

 

Aktualnie na odcinku Leszno – Rawicz ograniczenia w realizacji robót wynikają z problemów wykonawcy. Posiadamy pełną informację w tym zakresie. Rozmawiamy z wykonawcą, by mobilizował swój potencjał i sprostał podpisanej umowie – odpowiada Zbigniew Wolny, regionalny rzecznik prasowy spółki.

 

(LA)

14 sierpnia 2018

Podwykonawcy dostają kary. Co się dzieje na kolei?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube