30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

Jak informują wolontariusze z grupy "Psy Koty Rawicz", 12 listopada doszło do interwencji w Niemarzynie. Wspólnie z Inspektoratem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami weszli na teren prywatnej posesji, gdzie miało dochodzić do znęcania się nad zwierzętami.

 

Interwencja była odpowiedzią na anonimowe zgłoszenie.

 

Inspektorzy na miejscu zastaliśmy cztery psy (1 psa i 3 suczki) przebywające w tragicznych warunkach bytowych – relacjonują wolontariusze.

 

Dwa z psów: jagdterier oraz mieszaniec, przebywały w ciasnych klatkach. Podłoże miały podmokłe, zanieczyszczone fekaliami, w którym musiały stać. Psy nie miały dostępu do czystej wody ani jedzenia. Były przywiązane ciężkimi łańcuchami do klatek, które według wolontariuszy nie przekraczały 2 metrów długości).

 

Jagdterier nie miał nawet obroży tylko zaciśnięty łańcuch na szyi, miał otwarte rany na ciele oraz bardzo chorą skórę. Oba psy miały wystające kości szkieletowe, co świadczyło o znacznym niedożywieniu – piszą.

 

Dwa pozostałe psy znajdowały się z drugiej strony posesji. Jeden rasy wyżeł oraz mieszkaniec. Oba przywiązane był do ziemi ciężkimi łańcuchami oraz metalowym prętem.

 

Psy utrzymywane były w stanie rażącego niechlujstwa, musiały stać w błocie i własnych odchodach. Nie miały wody ani jedzenia. Jako schronienie służyły im zanieczyszczone, plastikowe beczki z wyciętymi otworami – opisują interwencję wolontariusze.


Zdaniem świadków właściciel przebywający na miejscu stwierdził, że psy nie mają złych warunków i są karmione dwa razy dziennie.

 

Wszystkie psy w asyście funkcjonariusza policji oraz technika policyjnego zostały na mocy Ustawy o ochronie zwierząt natychmiast odebrane właścicielom a następnie przewiezione do gabinetu weterynaryjnego w celu zbadania i określenia stanu zdrowia.

 

Na chwilę obecną przebywają pod opieką wolontariuszy i zostały zabezpieczone weterynaryjnie.

 

Z wstępnych ustaleń weterynarza wiemy o: silnym niedożywieniu, bardzo mocnym zarobaczeniu, zapchleniu, chorobie skóry, anemii, guzach do dalszej diagnostyki… Jeden z psów był nawet postrzelony ze śrutu, który utkwił w ciele psa – opisują wolontariusze.

 

Sprawą zajmuje się rawicka policja oraz inspektorat TOZ w Krotoszynie. Jak informują wolontariusze, sprawa zostanie zgłoszona do Prokuratury.

 

(LA)

 

ZDJĘCIA Z INTERWENCJI - KLIKNIJ

 

 

foto/źródło: Psy Koty Rawicz - fb.com

14 listopada 2017

Psy trzymane w beczkach i na łańcuchach w Niemarzynie [FOTO]

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube