30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

Tego mogliśmy się spodziewać. Debatę na temat planu zagospodarowania przestrzennego dla północnego Sierakowa zdominowała dyskusja na temat zakładu Animex-u.

 

W sali sesyjnej rawickiego magistratu licznie zebrali się przeciwnicy powstania fabryki Animexu, którzy nie zgadzają się na budowę największego zakładu mięsnego w Europie. W ich ocenie taka inwestycja będzie miała negatywny wpływ nie tylko na ich życie, ale także całego miasta. Burmistrz Kubik nadal uspokajał zebranych, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie powstania zakładu właśnie tej firmy.

 

Poprosiliśmy, aby przedstawiciele firmy pojawili się na najbliższej sesji, na której przedstawią swoje stanowisko – mówił burmistrz.

 

Grzegorz Kubik próbował również tłumaczyć, że plan musi powstać – jeśli nie dla Animex-u, to dla innych inwestorów.

 

Takie rozmowy, jak z Animexem prowadzimy również z innymi. Dla mnie ważne jest określenie terenów pod przemysł. Jeżeli tego nie będzie, to żaden poważny inwestor się nami nie zainteresuje – mówił włodarz.

 

Przeciwnicy proponowali alternatywne rozwiązania, np. usytuowanie strefy w innym miejscu. Niestety na wschodzie miasta strefa nie powstanie, bo minister rolnictwa nie zezwolił na odrolnienie gruntów, natomiast strefa usytuowana w okolicy Folwarku, zdaniem burmistrza powodowałaby zbyt duże obciążenie komunikacyjne dla miasta.

 

Padła także propozycja zorganizowania referendum, w którym mieszkańcy mogliby wypowiedzieć się, czy chcą sprowadzenia potentata branży mięsnej. Zgromadzeni na sali przeciwnicy nagrodzili ją brawami. Taki plan nie wchodzi jednak w grę.

 

Póki co nie mamy o co pytać mieszkańców. Animex jeszcze nie zdecydował, czy chce tu inwestować – mówił burmistrz.

 

Przeciwnicy powstania zakładu złożyli swoje uwagi do projektu, który wykonał Łukasz Marciniak. Sugestie zostaną przeanalizowane, a następnie plan zagospodarowania dla „Sierakowo Północ I” trafi pod głosowanie radnych.

 

Burmistrz Grzegorz Kubik zapowiedział, sprawa Animex-u być może rozwiąże się na najbliższej sesji. Urząd zaprosił przedstawicieli firmy, aby przedstawili swoje stanowisko.

 

(LA)

24 października 2017

Referendum w sprawie Animex-u?

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube