30 stycznia 2019
Nowy oznakowany radiowóz będzie poruszał się po drogach naszego powiatu.Volkswagen T6 został zakupiony ze środków pochodzących z budżetu Policji. Radiowóz będzie służył policjantom pełniącym służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. Tabor rawickiej
25 stycznia 2019
Wymiana młodzieży oraz współpraca gospodarcza i kulturalna – te kwestie były omawiane podczas wizyty rawickiej delegacji w białoruskim mieście Głębokie, które współpracuje od wielu lat z Zieloną Górą oraz miastami
24 stycznia 2019
W pierwszą sobotę lutego nastąpi pobłogosławienie organów w kościele pw. św. Andrzeja Boboli. Poświęci je arcybiskup Stanisław Gądecki. Tydzień wcześniej wierni będą mogli posłuchać w kościele wokalistki Katarzyny Cerekwickiej. Renowacja
21 stycznia 2019
W dniach 21-24 stycznia 2019 roku wielkopolscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Nadmierna szybkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych, dlatego funkcjonariusze nie będą wyrozumiali dla kierowców
17 stycznia 2019
Wszystko wskazuje na to, że wychowanek Rawii – Karol Świderski zmieni klubowe barwy. Zdaniem specjalistów najbardziej prawdopodobne są dwa kierunki. Jak informuje Przegląd Sportowy, odejście piłkarza z Jagielloni Białystok jest

Przeczytaj też:

REKLAMA

Rawicki plac zabaw przy parku domu kultury cieszy się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców miasta. Brakuje tam tylko toalety. Do tej pory, korzystający z placu zabaw musieli załatwiać swoje potrzeby w budynku domu kultury lub po prostu w krzakach.

 

Podczas sesji radny Marek Heinze, wnosił o zakup toalety kontenerowej. – Takie kontenery mogą być także dopasowane do wymogów konserwatorskich i zabytkowego charakteru parku – twierdzi Heinze.

 

Tego rodzaju toalety nie należą jednak do najtańszych. Ich ceny mogą wynosić nawet 250 tys. złotych. Najnowocześniejsze egzemplarze wyposażone są w system samoczyszczący oraz materiał odporny na malunki typu „graffiti”.

 

Informuję, że gmina uzyskała pozwolenie z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków na ustawienie przenośnej toalety – brzmiała odpowiedź burmistrza.

 

Radość radnych opozycyjnych była krótkotrwała. W odpowiedzi do innej interpelacji burmistrz doprecyzował, że chodzi o toalety typu toi-toi. – Luxusowy szalet dla dzieci w parku... czyli „ruszamy stagnację” – skomentowali sprawę członkowie stowarzyszenia Samorządni PRA.

 

Inne rozwiązanie „toaletowego” problemu znalazł radny Marek Grześkowiak.

 

Proszę o rozważenie możliwości dostosowania części sanitarnej, znajdującej się w budynku na targowisku miejskim – mówił. – Jest to niewielka odległość od placu zabaw (kilkadziesiąt kroków). Rozwiązuje problem ubikacji typu toi-toi na placu zabaw, co niekoniecznie będzie wpisywało się w estetykę tego miejsca – argumentował radny.

 

Jak uważa burmistrz Kubik, stworzenie toalety w budynku na targowisku jest niemożliwe. – Z uwagi na konieczność zapewnienia tam stałej obsługi utrzymującej czystość, uzupełniającej środki czystości – pisał w odpowiedzi włodarz. Dodał, że budynek (otwarty tylko w dni targowe) jest często niszczony: uszkadzane są spłuczki, armatura oraz dochodzi do kradzieży papieru toaletowego.

 

Urząd planuje kupić przenośną toaletę typu toi-toi, której koszt może wynieść około 2,5 tysiąca złotych. Do tego trzeba jednak doliczyć koszty wywozu nieczystości i środki czystości.

 

Problem tej inwestycji mogą stanowić wandale i osoby, które nie potrafią korzystać z toalety zgodnie z przeznaczeniem. Każdy chyba potrafi wyobrazić sobie widok toalety po weekendowych szaleństwach rawickiej młodzieży. Oczywiście o ile uda się ją znaleźć w tym samym miejscu.

 

(LA)

 

Przeczytaj też:

 

Artykuł "Mamy plac zabaw, nie mamy miliona. Warto?"KLIKNIJ

 

04 lipca 2017

Toaletowy problem w parku

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Copyright © Twoje Miasto Rawicz. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Redakcja:

redakcja@tmrawicz.pl

 

Dział reklamy:

reklama@tmrawicz.pl

Polub.

Twoje Miasto Rawicz. Twoje Źródło Informacji
Twoje Miasto Rawicz - Facebook
Facebook tmrawicz
Logo TMRawicz.pl
Twoje Miasto Rawicz - YouTube